Учені з Єврейського університету пропонують використовувати для лікування деяких видів раку крові білок, виділений з вірусу ВІЛ. Про те, як вчені "нацьковують" смертельний вірус на ракові клітини, розповідає газета Едіот Ахронот.
Протягом десяти років професор Моше Котлер з кафедри імунології Єврейського університету в своїй лабораторії вивчає можливість використання в боротьбі з раковими клітинами вірусу імунодефіциту людини. Ідея використовувати ВІЛ в боротьбі зі злоякісними клітинами прийшла йому в голову після того, як разом з колегою Роні Новарським, він з’ясував, що білок Vif, що міститься у вірусі імунодефіциту людини, перешкоджає відновленню ракових клітин, пошкоджених в результаті променевої терапії. У більшості випадків, під впливом високої дози опромінення відбувається руйнування ДНК ракових клітин, вони втрачають здатність до поділу та поступово гинуть. Проте в деяких випадках, клітинам вдається відновити ДНК і вони стають стійкими до опромінення. Саме в цих, "безнадійних" випадках, може допомогти білок Vif, що грає важливу роль в реплікації вірусу ВІЛ. Ізраїльські вчені пропонують перед опроміненням вводити в кровотік хворого виділений з вірусу ВІЛ білок Vif, що не дозволяє раковим клітинам відновити ДНК після опромінення. Після цього пацієнтові пропонується пройти серію сеансів радіотерапії. Дослідники зазначають, що оскільки в лікуванні використовується лише один з білків, що містяться у вірусі ВІЛ, то під час лікування немає загрози зараження пацієнта СНІДом. Крім того, ізраїльські вчені сподіваються, що нова методика дозволить уникнути численних побічних ефектів і ускладнень. Ця методика вважається ефективною при лікуванні деяких видів раку крові, головним чином лімфоми і мієломи, однак вчені сподіваються, що цей метод також виявиться ефективним і для боротьби з іншими видами ракових захворювань, зокрема, лейкемії. З результатами своєї роботи ізраїльські вчені планують ознайомити колег на конференції БіоМед, яка відкриється завтра у виставковому центрі Ганей Тааруха в Тель-Авіві. За матерiалами: NEWSru.co.i
Пише firtka.if.ua
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
система комментування CACKLEВи мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.
Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.
01.12.2020 року відійшов у засвіти відомий педагог Тернопілля, учитель учителів, колишній директор обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (1985-2014) Юрій Васильович БУГАН.
Якщо карантин вихідного дня виявиться неефективним, то уряд України буде змушений ввести в країні повний локдаун.
Жити у ХХІ сторіччі означає жити онлайн. Хочемо ми цього чи ні, такі реалії нашого сьогодення. Подумайте, скільки людей із кола ваших знайомих не користується телефоном? А інтернетом?