Популярне

Ужгородські депутати демократизували раду всупереч бажанню мера

Як уже повідомляло Закарпаття онлайн, учора, 25 травня, відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради. Серед інших питань на ній розглядалося питання внесення змін до регламенту Ужгородської міської ради. Зазначені зміни були покликані демократизувати роботу ради та виконкому, а також узгодити регламент з законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про статус депутатів місцевих рад» і Конституцією України.

Ще у серпні минулого року депутати Василь Гнатків та Ростислав Буланов подали до суду позов на Ужгородську міську раду, у якому вимагали скасування та визнання недійсними окремих частин регламенту Ужгородської міської ради і скасування його у цілому. 17 лютого 2012 року рішенням Ужгородського міськрайонного суду позов депутатів було задоволено. Через якийсь час Ужгородська міська рада подала апеляцію, чим задекларувала своє небажання працювати прозоро.

Саме тому на черговому засіданні Ужгородської міської ради 24 травня 2012 року «регламентне» питання включили до порядку денного і воно було підтримано необхідною більшістю депутатів.

Отже, до регламенту було внесено наступні зміни:

1. Інформування громадськості про діяльність Ужгородської міської ради та її виконавчих органів підлягає обов’язковому розміщенню на офіційному веб-сайті.

Тобто, відтепер вся інформація про діяльність депутатів та виконавчих органів повинна розміщуватися на сайті для ознайомлення громадськості.

2. Не рідше одного разу на квартал обов’язково вноситься питання про заслуховування інформації про роботу виконавчого комітету, виконавчих органів, та про рух коштів у позабюджетних фондах.

Виконком  та комунальні підприємства  були підзвітні та підконтрольні раді, але по факту вони звітувалися лише міському голові, а депутати не мали доступу до даної інформації.  Тепер громада має можливість ефективно управляти виконанням бюджету через своїх депутатів.

3. Проект рішення Ужгородської міської ради готується головою, секретарем, депутатами, тимчасовими контрольними комісіями, робочими групами та за їх дорученнями, та виконавчими органами міської ради та іншими суб’єктами нормотворчої ініціативи.

Це дає можливість депутатам безперешкодно вносити зміни в проекти рішень, оскільки раніше дана можливість блокувалася відповідними службами міської ради, заступниками, юридичним відділом шляхом непогодження проекту рішень.

4. В абзаці 2 ст. 23 вилучити слова “за пропозицією міського голови”.

Адже раніше тільки міський голова міг включати та виключати, змінювати порядок проектів рішень, а тепер тільки рада.

5. Внесено зміни щодо того, що розгляд депутатських запитів та звернень заслуховуватиметься  перед початком розгляду питань порядку денного, а не після.

Ці зміни успішно діють в  інших місцевих радах України, що відповідає Законам України і статусу депутатів місцевих рад.

6, Внесено зміни до ст. 65 “пропозиції міського голови ставляться першими ”.

Відтепер пропозиції мають ставитисяя в порядку надходження.

7. Вилучили наступну норму: “ головуючий оголошує списки осіб, що записалися для виступу”.

Тепер депутати мають право брати участь у обговоренні, навіть після початку обговорення.

8, Вилучили обов’язок міської ради  інформувати посадових осіб, до яких звернуто запит чи депутатське звернення, який буде розглянуто на сесії, за 5 робочих  днів.

Це означає,  що у разі необхідності або терміновості розгляду звернення, воно може подаватися за 1 день, а не за 5.

9. Із ст. 108 і 112 вилучили “депутатська  група та  фракція має складатися не менше як з п’яти  депутатів ”  та “депутат  ради не може бути одночасно членом групи і фракції”.

Тепер депутати можуть створювати групи для виконання громадських завдань, а  партії, які мають присутність  в раді 1-4 депутати, створити фракції (партія КМКС (2), Удар (2), Фронт змін (4,) Народна партія(2), Партія  зелених ( 1).

10. Окремою нормою передбачено, що проекти порядку денного – в електронному та друкованому вигляді – надаються депутатам не пізніше як за 2 дні до засідання виконавчого комітету.  

11. Змінено норму Регламенту про коло осіб, яким можуть бути надані результати голосування.

Відтепер результати можуть отримати не тільки голови фракцій, а й будь-який депутат Ужгородської міської ради.

"Це велика перемога депутатів у боротьбі за своє право представляти інтереси громади в Ужгородській міські раді та можливість громади  бути поінформованими про роботу міської влади, долучитися до обговорення прийнятих рішень та впливати на своїх депутатів” – прокоментував цю подію депутат ради Василь Гнатків.

Анна Квітка для Закарпаття онлайн

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.

система комментування CACKLE

Вибір редакції

Гру
29
Подорожуйте разом з Terra Incognita

Ви мрієте провести час за містом? Кемпінг стає все більш популярним видом відпочинку, але не всі знають, що взяти з собою в таку подорож. Туристичні та кемпінгові приналежності — незамінне спорядження в інвентарі кожного туриста.

Гру
22
BRDO та Василь Кісіль і Партнери презентували новий функціонал Інспекційного порталу, що допоможе пережити податкові перевірки

Підприємці в Україні з острахом чекають на податкові перевірки. Невеликий бізнес не завжди має можливість отримувати фахову юридичну допомогу до, під час та після інспекцій.

Реклама
- фільми в кінотеатрах України

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією