Юлія Сливка – письменник, науковець, видавець і блогер. За нею стежать 23 тисячі людей у соціальній мережі Insragram. Короткі історії з її блогу стали книгою «#Чуєш, коли приїдеш додому?», яка з переаншлагами була презентована у шести обласних центрах України, зокрема і у Тернополі. Про письмо, інтернет і героїв книги – далі у розмові.
Юлю, Ваш профіль в інтернеті - @slyva_jalova_lova - є дуже затишним. Він подібний на книгу, яку хочеться читати за кавою. Як думаєте, в чому його успіх?
Ви власне трохи вже відповіли на це запитання. Це блог замість книги наніч. Профіль, у який можна прийти і опинитись вдома. Ні, не як вдома, а – вдома. Прийти до баби Богдани до літньої кухні й підглянути, як вона робить ковбасу на Різдво або пере тюль на Великдень. Діда побачити, а в ньому впізнати й свого діда, якого вже, може, й немає на білому світі. Дитинство згадати.
Смак блогу в тому, що короткі історії в ньому – невигадані. Їх персонажі – це реальні люди і за ними цікаво стежити. Всі чекають, що баба Богдана втне завтра і хочуть послухати, як дідо Богдан знову зізнаватиметься, що любить її. І головне – кажуть, що ці історії викликають сильні емоції: або сміх, або сльози.
Чи могли Ви завбачити, що тексти з соціальної мережі стануть книгою?
Ні, ніколи! В мене не було стратегії чи мети написати книгу в інтернеті. Це сталось мимоволі, згодом і якось дуже природньо.
А як тоді прийшла ідея створити книгу з дописів? А, зрештою, і співзаснувати видавництво ASTRUM?
Це була не ідея, а нав’язливе прохання читачів блогу. Вони казали, що було б добре читати ті мої історії ще й на папері. Читачі стали буквально вимагати книгу. А потім я подумала, чому б не видати її у власному видавництві? І ще ту літературу, якої мені бракує на ринку. Філологічна освіта дозволяє це робити. Я хочу, щоб люди читали. Якби люди більше читали, в Україні було б менше проблем.
Чи можуть читачі сподіватись на Вашу нову книгу? Коли?
Думаю, що так. І навіть на нового персонажа у книзі – мою доньку Дарію, що народилась за два тижні після останньої презентації. Далі буде.
Чи важко поєднувати материнство і роботу? Як з усім впоратись?
Не так важко, як я собі уявляла. Я завжди готуюсь до найгіршого (сміється). Це абсолютно реально. Навпаки – мені здається, якби я лише доглядала за дитиною, з’їхала б з глузду. Я люблю бути в русі. Тоді й часу нема скаржитись.
Олеся Чур
Всі статті автора
Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.
Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.
Фулфілмент - це процес зберігання, управління та доставки товарів клієнтам. Це важлива складова успіху будь-якого бізнесу, який має онлайн-присутність. Фулфілмент-центри надають комплексні послуги, які включають зберігання товарів, управління запасами, обробку замовлень, упакування та доставку.
Криптопроцесинг - це відносно нова технологія, яка набирає популярності в сучасному цифровому світі як серед підприємств, так і приватних осіб. Це безпечний, економічний та ефективний спосіб обробки онлайн-платежів.
15 лютого ми відзначаємо Стрітення Господнє - зустріч людини із Богом, поєднання мирського і духовного начала.
Часи недовірливого ставлення до ринку криптовалют давно минули, і сьогодні дедалі більше українців цікавляться технологією блокчейн. В цьому є сенс, адже інвестиції в цифрові гроші окупаються в рекордно короткі терміни, а можливості сучасних платіжних сервісів дозволяють не просто переводити фіатні кошти в криптовалюту, а й розплачуватись їй в онлайн- та офлайн-магазинах.
Цьогоріч Різдво набуло особливого та сакрального сенсу, адже позбулося багатьох зовнішніх атрибутів, залишивши лише віру та традиції. Кожна людина сьогодні відчуває себе двояко, адже постала перед світом оголеним нервом з усіма своїми радостями та бідами.