Івану Івановичу Гончаренку виповнилося 89 років – років, у яких лишилось багато сили, незламної віри, надії та справжньої мужності. Цей дідусь - Заслужений автомобіліст України, спортсмен, педагог, полковник у відставці, який має 32 бойові нагороди.
Цими днями наша країна відзначає дні працівників освіти і день бібліотекаря. Це особливі дати, які піднімають питання не лише освітнього стану нашої країни, але й показують нам тих, хто часто-густо стоїть за кадром виховання наших дітей, їх мрій і професійних навичок.
«Мелодії, що співає Марина (Млада) – це знову відкрита українська народна музика, котра зараз грає новими відтінками й ароматами. Вона виконана з надзвичайним теплом і майстерністю”. – так написав Юрек Крук, генеральний директор "Alltech Ukraine", Великобританія.
Свого часу відомий український психоаналітик, доктор філософських наук Назіп Хамітом написав, що творчість – це та можливість, що не лише допомагає людині пізнати саму себе, але й допомагає бути самодостатньою, спілкуватися і знайти тих, з ким со-творчість зробить Гармонію, адже саме так можна побудувати і гармонійне щасливе шлюбне життя, і дітей вірно виховати.
Здається, що пройшло чимало часу від тих піднесених і болючих днів Майдану. Хтось за цей час розчарувався, хтось ні, а хтось, так змінився, що немов інша людина народилась на світ.
Напередодні Свята музики у Львові розмовляємо з Лорамі, вокалісткою гурту "SummerInc" про музику, свободу і Бога.
Завершився навчальний рік. Однак у випускників – саме гаряча пора. Про те, як триває зовнішнє незалежне оцінювання в області – у розмові із заступником директора з питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрієм Шайнюком.
Кажете, сучасна молодь не читає? Не тільки, читає, а й обдумує прочитане та ділиться враженнями! Розмовляємо з Дариною Вороновською, співзасновницею проекту "Книжкова шафа" про книги, інтернет і людей.
В той час, коли Росія відзначає 9 травня грандіозними парадами, демонструючи світові свою «театральну» силу, Україна разом із цивілізованою Європою переживає день Перемоги над нацизмом у контексті пам’яті за загиблими різних воєн, в тому числі і сучасної, неоголошеної. Примітно, що цьогоріч вперше, у визначеному правовому статусі, у ці дні відзначають і вояки УПА. Що відчувають і думають у цей день ветерани, які воювали у складі Радянської армії, борці за волю України і бійці так званої «АТО»? Як відзначають це свято українці?
Ім’я Сашка Брами добре відоме поціновувачам нетрадиційного театру. Напередодні вистави-концерту R+J розмовляємо з автором проекту про виставу, творчість і любов. Всі охочі можуть побачити виставу 13 і 14 квітня в львісьому театрі ім. Леся Курбаса. Початок о 19:00.
Як ми уже писали, недавно київський гурт “Кам’яний гість” видав альбом “70/80”, переспівавши українською класичні рок-хіти. Користуючись нагодою, бесідуємо з очільником гурту Юрієм Вересом про музику і не тільки.
Напередодні сольного концерту одного з найвідоміших українських неокласиків розмовляємо з ним про музику, творчість і натхнення.
Друга частина бесіди з засновниками Collegium Musicum дириґентом Іваном Остаповичем і літературознавцем Тарасом Демком про культурні орієнтири, мистецтво і патріотизм. Початок розмови на кухні штаб-квартири — тут.
Collegium Musicum — мистецька спільнота з центром у Львові. На кухні штаб-квартири спілкуємося з її засновниками дириґентом Іваном Остаповичем і перекладачем Тарасом Демком про досвід, плани і досягнення організації.
Вона - "просто свято якесь" за версією Каші Сальцової, шанувальниця модерністської літератури (ну хто би ще міг взяти сценічне ім’я з алюзією на роман Пруста) та хорошого кіно. Одне з найбільших музичних відкриттів 2014, співачка в жанрі (за власним визначенням) українського соулу - НастяЗникає. В очікуванні концертів в Білій Церкві, Тернополі (Бункермуз), Ужгороді, Києві та Луцьку говоримо з Настею про плани i досягнення.
До вашої уваги коротка бесіда з Антоном Санченком — книговидавцем і письменником -мариністом.
Юля Гушул - відома журналістка, художниця і талановита мама. Авторка кількох персональних виставок умудряється виховувати двох донечок. Досвіду домашніх пологів і не тільки присвячене інтерв’ю.
Вже більше шести років тернопільський гурт «ОДЕОН» невтомно працює у різноманітних жанрах року, шукаючи своє творче обличчя. За цей час колектив видав демо-альбом, сингл, відзняв два відеокліпи та, що найголовніше – завоював прихильність багатьох шанувальників рок-музики не лише у Тернополі, але й в інших містах Західної України. Про складний творчий шлях «ОДЕОНу», поразки і перемоги гурту на цьому шляху, а також про особливості існування колективів, які бажають творити «музику для думаючих людей» в музичному просторі України, розмовляємо з гітаристом «ОДЕОНу» Сергієм Паращуком.
Він шукає свободу в творчості, вже багато років живе на дві країни – Італію та Україну, пише вірші та не любить носити шаровари. Про українську еміграцію в Італії, можливості для талановитих українців на Батьківщині та особисті переживання людини, яка побачила Україну і зовні, і зсередини, розмовляємо з відомим поетом, музикантом, бардом та виконавцем власних пісень Олександром Марченком.
Хіба може бути кращий подарунок до Міжнародного жіночого дня, ніж титул «Міс Тернопіль-2013»? Такий презент отримала студентка ТНЕУ Аліна Водяна. 30 березня дівчина представлятиме наше місто у Національному конкурсі «Міс Україна» у Києві. А про те, що залишилося за кулісами, - у розмові з першою красунею міста.
Криптопроцесинг - це відносно нова технологія, яка набирає популярності в сучасному цифровому світі як серед підприємств, так і приватних осіб. Це безпечний, економічний та ефективний спосіб обробки онлайн-платежів.
15 лютого ми відзначаємо Стрітення Господнє - зустріч людини із Богом, поєднання мирського і духовного начала.
Часи недовірливого ставлення до ринку криптовалют давно минули, і сьогодні дедалі більше українців цікавляться технологією блокчейн. В цьому є сенс, адже інвестиції в цифрові гроші окупаються в рекордно короткі терміни, а можливості сучасних платіжних сервісів дозволяють не просто переводити фіатні кошти в криптовалюту, а й розплачуватись їй в онлайн- та офлайн-магазинах.
Цьогоріч Різдво набуло особливого та сакрального сенсу, адже позбулося багатьох зовнішніх атрибутів, залишивши лише віру та традиції. Кожна людина сьогодні відчуває себе двояко, адже постала перед світом оголеним нервом з усіма своїми радостями та бідами.
Довгий час він асоціювався із символічними подарунками раз на рік чоловікам та хлопчикам, які хотіли б стати супергероями, коли виростуть.